Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Балла А.Д., Ігнатенко Т.В. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА

Перейти донизу

Балла А.Д., Ігнатенко Т.В. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА Empty Балла А.Д., Ігнатенко Т.В. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 10:04 pm

ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА
Балла А.Д.
Київський національний торговельно-економічний університет
напрям підготовки «Облік і аудит»
студент
Ігнатенко Т.В.
Київський національний торговельно-економічний університет
старший викладач, к.е.н.
науковий керівник

На сьогодні проблеми формування та обліку фінансових результатів набувають актуальності і це обумовлює необхідність поглибленого вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду, пошуку напрямків удосконалення обліку та посилення контролю за повнотою отримання доходів, економією витрат та формуванням прибутку (збитку). Вона торкається таких життєво-важливих для будь-якого підприємства аспектів, як вільна орієнтація у фінансовому житті суб'єкта господарської діяльності, що дає можливість планувати подальший розвиток, визначати поточне положення справ, ідентифікувати причини виникнення тієї чи іншої ситуації.
Основним показником результативності виступає одержаний прибуток. Показник прибутку є джерелом сплати податків. Прибуток впливає на зміцнення фінансового стану підприємства за будь-якої форми власності. Він є не лише джерелом забезпечення внутрішньогосподарських потреб підприємств, а й джерелом формування бюджетних ресурсів держави.
Прибуток як кінцевий фінансовий результат діяльності підприємства складає різницю між загальною сумою доходів і витратами на виробництво й реалізацію продукції.
Вихідним моментом при визначенні фінансового результату - є розрахунок результату, що відображає ефективність використання вкладеного власником капіталу. При цьому прибуток трактується як складова власного капіталу, тобто його приріст протягом певного часу; виробничі ресурси розглядаються не за їх місцем у процесі розширеного відтворення, а за строком повернення вкладених у них коштів (необоротні й оборотні); сама діяльність — не як сукупність процесів розширеного відтворення, а як витрачання вкладеного капіталу (власного й залученого) з метою його збільшення. Виходячи з цього використовуються два методи визначення фінансового результату:
-балансовий метод. Згідно з цим методом фінансовий результат визначається на підставі основного балансового рівняння, за яким величина активу підприємства відповідає сумі власного капіталу та зобов’язань суб’єкта господарювання. За такого підходу, показник фінансового результату буде відображати зміну вартості чистих активів протягом звітного періоду;
-метод «витрати – випуск» в основу якого покладено модель В. Леонтьєва. Визначення фінансового результату проводиться шляхом порівняння доходів та витрат діяльності підприємства, з наступними коригуванням даної різниці на суму зміни залишків запасів та вартості незавершеного будівництва впродовж звітного періоду
Найбільшого поширення в міжнародному досвіді набув метод «витрати – випуск». Дана тенденція є також характерною і для бухгалтерської системи України. У той час як балансовий метод залишається більш характерним для підприємств малого бізнесу в умовах спрощеного оподаткування.
Дотримання законодавчих норм та принципів обліку формує інформаційне середовище даних про фінансові результати. Основним джерелом яких є записи в регістрах обліку по рахунку 79 “Фінансові результати” та форма № 2 “Звіт про фінансові результати” фінансової звітності підприємства.
Процес формування фінансових результатів починається зі здійснення господарських операцій підприємства (дані оперативного обліку), формування результатів основної діяльності підприємства (дані управлінського обліку) та визначення чистого прибутку/збитку, нульового результату та формування форми № 2 “Звіт про фінансові результати” (дані фінансового обліку). Кожен рівень інформаційного потоку характеризується відповідними показниками результативності та користувачами, які їх потребують.
Методика визначення чистого прибутку/збитку за звітний період (НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності) здійснюється порівнянням доходів і витрат від звичайної діяльності та надзвичайних подій. Вона структурно представлена у вигляді форми № 2 “Звіт про фінансові результати».
Отже, система обліку фінансових результатів є необхідною та важливою частиною функціонування підприємств. Формування фінансових результатів визначається широким колом факторів, які віддзеркалюють усі аспекти фінансово-господарської діяльності підприємств. При цьому недоцільно і неможливо поділяти ці фактори на основні та другорядні. Кожен з них може як забезпечити високий рівень прибутку, так і спричинити істотні збитки.
Спираючись на досвід зарубіжних та говорячи про методи, можна зробити висновок, що для бухгалтерського обліку застосовування методу «витрати – випуск» є найбільш доцільним, з точки зору достовірності й точності формування облікових даних про фінансовий результат господарської діяльності.
Дослідження питань щодо формування та обліку фінансових результатів діяльності є досить актуальними і багато в чому їх вирішення вплине на зміцнення економічного стану підприємства
Запозичення міжнародного досвіду допоможе Україні стимулювати розвиток підприємств, що в стою чергу принесе позитивний результат для економіки країни в цілому.

Список використаних інформаційних джерел
1)Висока О.Є. Економічна сутність прибутку та концепції його формування / О.Є. Висока // Наукові праці КНТУ. Економічні науки. – 2010. – Вип. 17. – С. 65–69. 2) Лебедзевич Я.В. Фінансові результати та їх контроль в системі бухгалтерського обліку: методологія і практика: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.04 "Бухгалтерський облік, аналіз та аудит" / Я.В. Лебедзевич. – К., 2002. – 20 с. 3) Лучко М.Р. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах: навч. посіб. / М.Р. Лучко, І.Д. Бенько. – К.: Знання, 2006. – 311с 4) Малюга Н.М. Прибуток як економічна категорія та об’єкт бухгалтерського обліку / Н.М. Малюга // Вісник ЖДТУ. – 2004. – № 2 (28). – С. 119–130. 5) Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999 р. № 996 [Електронний ресурс]. – Режим доступу. – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/996-14. 6) Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» затверджене наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 р. № 73 [Електронний ресурс]. – Режим доступу. – http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Балла А.Д., Ігнатенко Т.В. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Балла А.Д., Ігнатенко Т.В. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 10:04 pm

Авторами розглянуті проблемні аспекти обліку фінансових результатів підприємства.
Автори розглядають методи визначення фінансових результатів на прикладі міжнародного досвіду. Авторами охарактеризований процес формування фінансових результатів та запропоноване застосовування методу «витрати – випуск», який є найбільш доцільним, з точки зору достовірності й точності формування облікових даних про фінансовий результат господарської діяльності.
На нашу думку, зазначені проблемні аспекти обліку фінансових результатів підприємства потребують подальшого дослідження та обгрунтування.

Титаренко І.В.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
» Довгуша К.В., Кравченко І.Ю.УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ДОХОДІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
» Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ
» Макаренко І.О. ЗВІТНІСТЬ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ: У ПОШУКАХ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ
» Тесленко Т.І. РЕЗЕРВНИЙ КАПІТАЛ: ФОРМУВАННЯ ТА ОБЛІК

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі