Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Табачун А.Р., Зюкова М.М. РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Перейти донизу

Табачун А.Р., Зюкова М.М. РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ  ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА Empty Табачун А.Р., Зюкова М.М. РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Пн Травень 08, 2017 12:57 pm

РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ  ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Табачун А.Р.
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет
економіки і торгівлі»
напрям підготовки «Облік і аудит»,
студентка
Зюкова М.М.
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет
економіки і торгівлі» доцент кафедри бухгалтерського оліку і аудиту
к.е.н., доцент

    В процесі прийняття управлінських рішень особлива увага належить саме питанням формування, розподілу,  та використання власного капіталу, що забезпечує достатній рівень фінансової стійкості підприємства. Основною прийняття управлінських рішень є інформація фінансової звітності, яка формується на основі даних бухгалтерського обліку.
    Власний капітал (від лат. capitalis – головний) - частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань [4].
    У процесі діяльності на величину власного капіталу мають вплив різні операції, зокрема: визнання доходів та витрат, додаткові внески засновників понад величину зареєстрованого капіталу, переоцінка необоротних активів, безоплатне одержання необоротних активів, розподіл та використання прибутку тощо.
    Облік формування власного капіталу залежить від організаційно-правової форми та виду діяльності підприємства та має свої особливості.  
    До складу власного капіталу підприємства включаються наступні елементи: зареєстрований (пайовий) капітал, капітал у дооцінках, додатковий капітал, резервний капітал, нерозподілений прибуток (непокритий збиток), неоплачений капітал, вилучений капітал [4].
    Інформація про складові власного капіталу розкривається в чинних формах фінансової звітності з різним ступенем деталізації, а саме форма 1 Баланс (Звіт про фінансовий стан), та форма 4 «Звіт про власний капітал» та у Примітках до фінансової звітності, порядок заповнення яких визначено у Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених Наказом  Міністерства фінансів України від 28.03.2013 №433[6].
    Для забезпечення успішного та ефективного функціонування підприємство повинно сформувати оптимальну структуру капіталу, що забезпечить найкраще поєднання ризику та доходності.
Бланк І.О. доводить, що власний капітал визначає ринкову вартість підприємства [1, с. 416].
Для оцінки складу і структури власного і залученого капіталу необхідно оцінити зміну величини власного та залученого капіталу, зміну розміру питомої ваги кожної складової та їх впливу на побудову оптимального співвідношення між власним та залученим капіталом.
    Оптимальна структура власного капіталу сприяє підвищенню інвестиційної привабливості підприємства. Тобто, власний капітал виступає гарантом захисту підприємства від впливу негативних явищ на його діяльність, значно знижує ймовірність банкрутства.
    Однак фінансування діяльності підприємства лише за рахунок власних коштів не завжди є свідченням ефективної діяльності.
Залучення коштів з метою фінансування розширення виробництва, нарощення обсягів діяльності, як правило, дозволяє покращити фінансовий стан, підвищити ефективність використання капіталу підприємства в цілому, і власного капіталу зокрема.
    Запропонована Герасим П.М. методика оптимізації структури власного капіталу, передбачає чотири етапи: проведення фінансово-економічного аналізу та оцінки ефективності формування і використання власного капіталу підприємства; виявлення інтегрованих шляхів оптимізації структури власного капіталу підприємства; надання інформаційної підтримки у прийнятті управлінських рішень щодо шляхів оптимізації структури власного капіталу підприємства; розробка ефективної парадигми збереження власного капіталу підприємства [3, с.73].
    Збільшення частки власного капіталу за рахунок будь-якого із джерел сприяє посиленню фінансової стійкості підприємства. При цьому наявність нерозподіленого прибутку може розглядатися як джерело поповнення оборотних засобів і зниження рівня поточної кредиторської заборгованості.
    Методика аналізу оптимальності структури власного капіталу запропонована Варічевою Р.В. побудована на поєднанні ретроспективного та перспективного аналізу фінансової стійкості підприємств, одночасній максимізації зростання рентабельності власного капіталу та мінімізації середньозваженої вартості капіталу, що забезпечує отримання найбільш повної та достовірної інформації про фінансово-майновий стан підприємства і дозволяє спрогнозувати можливі напрями оптимізації структури капіталу задля підвищення показників розвитку підприємства [2, с. 165-167]
    Отже, для ефективного функціонування підприємство повинно сформувати оптимальну структуру капіталу, що є важливою умовою його сталого економічного розвитку. Система обліку та фінансової звітності є інформаційною базою управління підприємством, які забезпечують обліково-інформаційну базу об’єктивного відображення стану, динаміки  та використання власного капіталу.
Список використаних  інформаційних джерел:
    1. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента / Бланк И. А. - К.: Ника-Центр, Эльга, 2004. - Т. 1. - 624 с
    2. Варічева Р.В. Аналіз оптимальності структури власного капіталу акціонерних товариств: проблеми та перспективи / Р.В. Варічева // Вісник соціально-економічних досліджень, 2012 рік, випуск 4 (47), с.155-167  file:///C:/Users/User/Downloads/Vsed_2012_4_26.pdf
    3. Герасим П.М. Власний капітал підприємства як об'єкт обліково-аналітичної діяльності  / П.М. Герасим,  Лобода Н.О., Гарасим М.П. // Економічні науки. Cерія : Облік і фінанси. - 2015. - Вип. 12(1). - С. 67-73. - Режим доступу:  http://nbuv.gov.ua/ UJRN/ecnof_2015_12(1)__11
    4. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджено наказом Міністерства фінансів України 07.02.2013 р. № 73. [Електрон. Ресурс]  / Україна. Міністерства фінансів України. – Спосіб доступу: http://www.rada.gov.ua
    5. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємства і організацій: Наказ Міністерства  фінансів України від 30.11.1999 р. № 291 зі змінами та доповненнями [Електрон. Ресурс]  / Україна. Міністерства фінансів України. – Спосіб доступу: http://www.rada.gov.ua
    6. Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності: Наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2013 №433 [Електрон. Ресурс]  / Україна. Міністерства фінансів України. - Спосіб доступу: http://www.rada.gov.ua
    7. Садовська І. Б. Обліково-інформаційне забезпечення в управлінні власним капіталом сільськогосподарських підприємств / І. Садовська // Збірник наукових праць Луцького національного технічного університету. Економічні науки. – Серія «Облік і фінанси». – Випуск 9 (33). – Ч. 3. – 2012. – С. 207-213  file:///C:/Users/User/Downloads/ecnof_2012_9(3)__29%20(4).pdf

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Табачун А.Р., Зюкова М.М. РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ  ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Табачун А.Р., Зюкова М.М. РОЛЬ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 8:32 pm

В доповіді акцентовано увагу на проблемі оптимальної структури капіталу та власного капіталу підприємства.
Описано визначення та склад власного капіталу, наведено декілька методик аналізу власного капіталу та фінансової стійкості підприємства.
В результаті дослідження авторами зроблено висновок про ключову роль оптимальної структури капіталу у забезпеченні фінансової стійкості підприємства та ролі бухгалтерської інформації в процесі її оцінки.
Дослідження потребує поглиблення у напрямку застосування різних підходів до аналізу оптимальної структури капіталу підприємства.

Деньга С.М.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Подольська В. О., Троневська І.М. КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
» Собчук Н.В., Чаплінська А.А. РОЛЬ БУХГАЛЕТРСЬКОГО ОБЛІКУ В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
» Кулікова М. Ю., Пшенична А.Ж. ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА ЙОГО РОЛЬ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
» Котробай Г.А., Карпенко Є.А. ЕВОЛЮЦІЯ КАПІТАЛУ ЯК ОБЛІКОВОЇ КАТЕГОРІЇ
» Коротаєва І.Р., Тесленко Т.І. РОЛЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі