Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ

Перейти донизу

Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ Empty Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ

Повідомлення автор Admin Пн Травень 08, 2017 11:58 am

ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ

Сіренко І.О.
Київський національний торговельно-економічний університет
напрям підготовки «Облік і аудит»
студент
Ігнатенко Т.В.
Київський національний торговельно-економічний університет
старший викладач, к.е.н.
науковий керівник

    Останнім часом дедалі більше уваги світова спільнота приділяє запровадженню Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) до облікової практики окремих категорій суб’єктів господарювання. В Україні це гостра дискусія і застосовуються різні варіанти для її вирішення. Також для вітчизняних організацій проблема ведення обліку і звітності за МСФЗ стає дедалі актуальнішою [1].
    Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) - це сукупність загальноприйнятих правил кваліфікації, визнання, оцінки та розкриття господарських операцій і фінансових показників для складання фінансової звітності господарюючими суб'єктами більшості країн світу.
    Визначається чотири способи впровадження МСФЗ в окремій країні: повне прийняття, офіційне застосування, адаптація та спосіб схвалення.
Україна до цього часу дотримувалася адаптаційної політики замість повного прийняття. Було розроблено вітчизняні П(С)БО, які не суперечать міжнародним стандартам [2].
    Впровадження МСФЗ відбувається поетапно.
    Першим етапом є створення законодавчих та організаційних передумов впровадження МСФЗ. Згідно останніх змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», фінансову звітність, складену за національними стандартами, потрібно переводити у фінансову звітність за МСФЗ. Цей процес означає перехід з однієї системи стандартів, принципів та методів обліку в зовсім іншу систему, впровадження якої потребує зміни облікової політики згідно МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності»
    Другим етапом впровадження МСФЗ є адаптація національної нормативно-правової бази бухгалтерського обліку, на якому можуть виникнути проблеми, пов’язані з низькою якістю облікової інформації та неузгодженістю методик обліку фінансових інструментів. Використання МСФЗ для малих підприємств є більш економним через менший обсяг необхідної інформації за рахунок того, що керівництво самостійно оцінює, які методи відображення господарських операцій повніше подадуть інформацію про підприємство, використовуючи пояснення, що доповнюють та розкривають таку інформацію.
    Третім етапом є державне регулювання, яке здійснюється в умовах існуючої правової системи. Регулювання вітчизняних П(С)БО відрізняється від регулювання МСФЗ.
    Четвертим етапом вирішення проблем впровадження МСФЗ має стати розширення міжнародного співробітництва та застосування світового досвіду.
    Перехід до складання звітності за міжнародними стандартами є одним із раціональних шляхів удосконалення бухгалтерського обліку, оскільки концепція створення міжнародних стандартів ґрунтується на створенні єдиних правил ведення бухгалтерського обліку та увібрала всі найкращі якості міжнародного досвіду ведення бухгалтерського обліку.
    Використання фінансових звітів, складених за міжнародними стандартами мають ряд переваг [3]:
    • Об’єктивність, зіставність та відповідність потребам користувачів фінансових звітів, складених за міжнародними стандартами;
    • Задоволення потреб користувачів фінансової звітності;
    • Полегшення процесу гармонізації стандартів шляхом зіставності і прозорості, незалежно від країни або галузі;
    • Сприяння підвищенню довіри і зрозумілості серед іноземних користувачів;
    • Доступ до міжнародних ринків капіталу.
    МСБО не є домінуючими над законодавчими актами, які регулюють складання фінансової звітності в певній країні.
    Отже, переваги складання фінансової звітності за міжнародними стандартами дійсно є, і вони незаперечні для більшості користувачів фінансової звітності. МСБО можна розцінювати як інструмент глобалізації економіки й світових господарських зв’язків.
    Оскільки вже розпочався процес опанування МСФЗ можна визначити основні проблеми, з якими стикаються перелічені суб’єкти господарювання на кожному із етапів впровадження МСФЗ. Звичайно виділяють такі основні проблеми (див. табл. 1) [4].
Таблиця 1
Основні проблеми впровадження МСФЗ в Україні на різних етапах впровадження

Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ Yzaa310

    Інструментами вирішення проблем мають стати:
    • розробка норм, методик, та рекомендацій із застосування МСФЗ;
    • забезпечення співпраці між вітчизняними спеціалістами та фахівцями з РМСБО;
    • підвищення кваліфікації бухгалтерів та поінформованості про міжнародні стандарти інших користувачів фінансової звітності.
    За таких умов впровадження МСФЗ може стати інструментом підвищення прозорості й ефективності системи управління підприємства.
Список використаних інформаційних джерел
    1. Золотарьова Я.С. Звітність за міжнародними стандартами: новації у формуванні балансу, стаття // Я.С. Золотарьова – К.: Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, 2013. – С. 2–9.
    2. Глушко Н.О. Впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні/Н.О. Глушко  - [Електронний ресурс]. - 2015 – Режим доступу : http://konf.amsfo.com.ua/vprovadzhennya-mizhnarodnix-standartiv-finansovo%D1%97-zvitnosti-v-ukra%D1%97ni/ , 3. Грачова О.В. Співвідношення вимог П(С)БО і МСФЗ щодо подання та складання фінансової звітності/О.В. Грачова - [Електронний ресурс]. - 2015 – Режим доступу : http://konf.amsfo.com.ua/spivvidnoshennya-vimog-psbo-i-msfz-shhodo-podannya-ta-skladannya-finansovo%D1%97-zvitnosti/,
    4.  Шевченко А.О. Проблеми переходу вітчизняних підприємств на міжнародні стандарти фінансової звітності/А.О. Шевченко - [Електронний ресурс]. - 2015 – Режим доступу : http://konf.amsfo.com.ua/problemi-perexodu-vitchiznyanix-pidpriyemstv-na-mizhnarodni-standarti-finansovo%D1%97-zvitnosti/

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ Empty Re: Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 9:15 pm

В статті розкриваються проблема запровадженню Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) до облікової практики окремих категорій суб’єктів господарювання.
Основний зміст дослідження складає аналіз способів впровадження МСФЗ в окремих країнах: повне прийняття, офіційне застосування, адаптація та спосіб схвалення.
Автори простежують дотримання в Україна адаптаційної політики впровадження МСФЗ та проводять її критичну оцінку.
В статті розглядаються ключові етапи впровадження МСФЗ в Україні та визначено основні проблеми їх впровадження на різних етапах. На закінчення автори пропонують інструментами вирішення цих проблем. За таких умов впровадження МСФЗ може стати інструментом підвищення прозорості й ефективності системи управління підприємства.

Пшенична А.Ж.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
» Кисельова В.А., Ночовна Ю.О. ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА МСФЗ В УКРАЇНІ
» Стафідова О.П., Ночовна Ю.О. МОДИФІКАЦІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ СУБ’ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДО МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ
» Кулікова М. Ю., Пшенична А.Ж. ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА ЙОГО РОЛЬ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
» Коротаєва І.Р., Тесленко Т.І. РОЛЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі