Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

Перейти донизу

Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ Empty Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

Повідомлення автор Admin Пн Травень 08, 2017 11:48 am

МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

Прихожа А.О.
студентка магістерської підготовки
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,

Кулик В.А.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, к. е. н.
науковий керівник

    Бухгалтерський облік є важливою складовою інформаційного суспільства та інформаційної економіки, оскільки виступає інформаційною базою про стан і результати діяльності підприємства, що створюється з метою надання повної, правдивої та неупередженої інформації зовнішнім і внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Виходячи з вищесказаного, можна впевнено стверджувати, що теоретичні основи бухгалтерського обліку також змінюються в умовах повної автоматизації суспільства та економіки.
    В Україні із 1999 року мета бухгалтерського обліку визначена Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (стаття 3, п. 1) [1]. Згідно із зазначеним нормативно-правовим актом, метою бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності визначено надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. У п. 2 статті 3 вказано, що на підставі даних бухгалтерського обліку здійснюється складання фінансової, податкової, статистичної та інших видів звітності, що використовують грошовий вимірник.
    Дослідження підходів вітчизняних вчених за останні два десятиліття щодо визначення мети бухгалтерського обліку, варто відмітити наступне:
    1) багатьма вченими мета бухгалтерського обліку розглядається відповідно до статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» - не піддається сумніву та критичній оцінці;
    2) багато науковців ототожнюють поняття «мета», «ціль», «завдання», «призначення» бухгалтерського обліку, що, на нашу думку, є різними та потребують окремого визначення;
    3) окремими вченими не здійснюється розмежування мети обліку на макро- та мікрорівнях (В.М. Жук, М.С. Пушкар);
    4) не враховують впливу постіндустріальної економіки, у тому числі інформатизації та глобалізації суспільства, на систему бухгалтерського обліку як головну інформаційну систему управління підприємством [2].
    Прагнення до підвищення ефективності системи управління підприємством зумовлює необхідність перебудови способів обробки облікової інформації в основі яких знаходиться метод бухгалтерського обліку. До елементів методу бухгалтерського обліку належать способи:
    1) первинного спостереження (документування та інвентаризація);
    2) вартісного вимірювання (оцінка і калькуляція);
    3) поточного групування (рахунки бухгалтерського обліку та подвійний запис);
    4) підсумкового узагальнення (баланс і звітність).
    Документування як елемент бухгалтерського обліку поступово змінює форму свого існування. Зокрема, первинні документи можуть створюватися із використанням «безпаперових» носіїв інформації; змінюються форми первинних документів та перелік їх обов’язкових реквізитів; окремі обов’язкові реквізити бухгалтерських документів видозмінюються під впливом способу представлення та обробки облікової інформації (наприклад, підпис та електронний цифровий підпис); частина бухгалтерської документації – зокрема, облікові регістри та звітність, в умовах автоматизованої форми обробки облікових даних взагалі формується автоматично.
    Досліджуючи особливості проведення інвентаризації в постіндустріальній економіці, тобто, в умовах повної комп’ютеризації бухгалтерського обліку, варто відзначити, що на даний час не створено жодного програмного продукту, який без участі людини здатен визначити стан та якісні характеристики об’єкту, що контролюється.
Звітність господарюючого суб’єкта є кінцевим продуктом бухгалтерського обліку, а також узагальнюючим обліковим інструментом, що використовується як зовнішніми так і внутрішніми користувачами облікової інформації. Пріоритетна роль бухгалтерської звітності як основного засобу комунікації виявляється в тому, що її мета і вимоги, що пред’являються до неї, є пріоритетною при розробці концептуальних основ теорії бухгалтерського обліку. Розвиток інноваційних інформаційних технологій здійснює суттєвий вплив на зміст та перелік форм бухгалтерської звітності, методику їх складання та подання. Одним із видів прояву впливу інформаційних технологій на процес подачі звітності є отримання бухгалтерами можливості її подання у електронній формі.
    Еволюція інформаційних технологій змінює вектор розвитку звітності як одного із головних понять бухгалтерського обліку. Одним із сучасних напрямів розвитку звітності є удосконалення методичного та технічного забезпечення процесу електронного звітування.
Список використаних джерел

    1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999 р. № 996–XIV [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/996–14.
    2. Кулик В. А. Перегляд теоретичних основ бухгалтерського обліку для побудови системи обліку підприємств електронного бізнесу / В. А. Кулик. // Актуальні проблеми економіки. – 2016. – №11. – С. 390–400.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ Empty Re: Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 9:14 pm

Стаття присвячена комплексному дослідженню окремих підходів вітчизняних вчених, за останні два десятиліття, щодо визначення мети бухгалтерського обліку, а також необхідності перебудови способів обробки облікової інформації в основі яких знаходиться метод бухгалтерського обліку.
Особливу увагу в роботі автори акцентують на зміні, як елементу бухгалтерського обліку, форми свого існування таких елементів як - документування, інвентаризація та звітність.
На підставі вивченні еволюції інформаційних технологій, авторами встановлено сучасні напрями розвитку і удосконалення теоретичних основ бухгалтерського обліку.
На наш погляд дана проблема мало вивчена і потребує подальшого дослідження.

Пшенична А.Ж.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Кисельова В.А., Ночовна Ю.О. ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА МСФЗ В УКРАЇНІ
» Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ
» Стафідова О.П., Ночовна Ю.О. МОДИФІКАЦІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ СУБ’ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ДО МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ
» Кулікова М. Ю., Пшенична А.Ж. ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА ЙОГО РОЛЬ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВА
» Тесленко Т.І. РЕЗЕРВНИЙ КАПІТАЛ: ФОРМУВАННЯ ТА ОБЛІК

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі