Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Перейти донизу

Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ  ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Чт Травень 04, 2017 9:29 pm

ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ  ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Синявська А. А.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»
напрям підготовки «Облік і аудит»,
студентка, гр. ОА – 51м

Подольська В. О.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту,
науковий керівник

Проблеми створення економічної безпеки на українських підприємствах особливо актуальні, оскільки широко застосовувана в практичній діяльності управлінських структур західних країн економічна безпека підприємства лише поверхово досліджена вітчизняними науковцями.
Актуальність проблеми забезпечення економічної безпеки підприємництва в Україні набуває також особливої гостроти внаслідок існування таких причин: недосконалого конкурентного середовища, бюрократичних та обтяжливих процедур державного нагляду у сфері господарської діяльності; надмірного рівня криміналізації та тінізації економіки; недостатнього рівня соціальної відповідальності бізнесу тощо.
Взагалі, немає єдиного визначення понять «економічна безпека підприємства» (ЕБП), «економічна безпека». На нашу думку,  ЕБП –це стан захищеності діяльності підприємства від всіх видів загроз, як зовнішніх, так і внутрішніх, при якому забезпечується стабільне функціонування і прогресивний розвиток підприємства, що досягається шляхом максимально ефективного використання наявних ресурсів і швидкої адаптації до умов середовища, що змінюються.
Для комплексної оцінки рівня економічної безпеки заводу мінеральних вод пропонується використати методичний підхід, який розроблений на основі узагальнення декількох підходів і складається з послідовних етапів оцінки:
 на першому етапі визначається інформаційна база для проведення дослідження;
 на другому етапі проводиться відбір показників для оцінки економічної безпеки підприємства за кожною її структурною складовою;
 на третьому етапі здійснюється визначення рівня економічної безпеки для кожної складової.
Розрахунок показників оцінки рівня економічної безпеки підприємства наведено у табл. 1.
Таблиця 1
Показники оцінки рівня економічної безпеки заводу мінеральних вод за  2013 – 2016 роки

Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ  ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА 11115

Для зведення показників до порівняльного вигляду розраховуємо їх темпи росту. Виходячи з того, що наведені вище показники комплексно характеризують вплив факторів на рівень економічної безпеки підприємства, необхідно провести їх виокремлення у розрізі характеру та напряму впливу на рівень економічної безпеки підприємства.
При цьому показники, які прямують до збільшення, знаходяться у чисельнику формули визначення рівня певної складової економічної безпеки, а ті, що прямують до зменшення, – у знаменнику. Проведені розрахунки узагальнено у табл. 2.
Однозначність та адекватність оцінки економічної безпеки за запропонованим підходом забезпечується на завершальному етапі шляхом розрахунку узагальнюючого показник рівня економічної безпеки підприємства (R).
Таблиця 2
Узагальнення розрахунків рівнів складових економічної безпеки заводу мінеральних вод за 2014 – 2016 роки

Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ  ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА 11116

Таким чином, якщо значення узагальнюючого показника буде більшим за 1, то рівень економічної безпеки підприємства можна вважати задовільним, а якщо меншим, то рівень економічної безпеки вважається низьким.
Проаналізувавши всі показники діяльності підприємства можна зробити висновок, що рівень економічної безпеки заводу мінеральних вод є досить високим за аналізовані  роки. Найвищий рівень економічної безпеки спостерігається у 2016 році. Підприємство є стабільно працюючим, яке швидко розраховується зі своїми кредиторами і має досить високі показники діяльності.

Список використаних інформаційних джерел
1. Іванюта Т.М., Методичні підходи до аналізу економічної безпеки підприємств / Вісник ОНУ ім. І. І. Мечникова Т. 18, вип. 1/1, 2013 р. [Електронний ресурс] – режим доступу: http://visnyk-onu.od.ua/journal/ 2013_18_1_1/31.pdf, 2. В.Ю. Халіна., Методичний підхід щодо оцінки рівня економічної безпеки підприємства: - [Електронний ресурс] – режим доступу: http://www.chteiknteu.cv.ua/herald/content/download/archive/2014/v1/NV-2014-V1_22.pdf, 3. С. А. Лебедко., Систематизація теоретичних підходів до визначення поняття «Економічна безпека підприємства»., - [Електронний ресурс] – режим доступу: http://www.economy.nayka. com.ua/pdf/11_2015/39.pdf

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ  ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Синявська А. А., Подольська В. О. ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Admin Ср Травень 10, 2017 8:08 pm

Підтримуючи думку про необхідність оцінювання рівня економічної безпеки підприємства, більшість науковців надають загальні коментарі з цього питання, не приділяючи увагу співвідношенням економічних показників для оцінки економічної безпеки.

Цінність доповіді полягає у спробі авторів виміряти та подати аналітичну інтерпретацію економічної безпеки на прикладі заводу мінеральних вод за чотири роки спостережень. Авторами запропоновано розглядати економічну безпеку діяльності підприємства через призму зміни рівня фінансової складової, техніко-технологічної складової та інтелектуально-кадрової складової. Подані у таблиці розрахунки, здійснені за матеріалами функціонуючого суб’єкта господарювання, дають змогу оцінити, яким чином змінюється економічна безпека підприємства загалом. У тому числі, які саме складові мали найвизначальний вплив на її формування. На нашу думку, продемонстрований підхід дозволяє більш аргументовано розробляти заходи з підвищення економічної безпеки підприємства.

Соболь Г.О.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Артюх-Пасюта О.В., Ухань Є.М. МЕТОДИКА АНАЛІЗУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО БАЛАНСУ ЯК СКЛАДОВА АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ
» Подольська В. О., Троневська І.М. КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
» Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
» Королюк Т. М. НАУКОВА НОВИЗНА ДИСЕРТАЦІЙ З ПИТАНЬ РИЗИКУ В СИСТЕМІ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ
» Кисельова В. А., Корна О.С., Шмигленко О. Г., Подольська В.О. ЧИ ПОТРІБНА НЕФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ?

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі