Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

Перейти донизу

Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ Empty Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

Повідомлення автор Admin Вт Квіт 25, 2017 12:50 am

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ


Шмигленко О. Г.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»
напрям підготовки «Облік і аудит»
студентка 5 курсу ОА-51м

Карпенко О. В.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»
професор кафедри бухгалтерського обліку і аудиту,
к.е.н., професор


Глобалізаційні процеси, розвиток української економіки, її інтеграція в світову ринкову систему здійснює вплив на систему корпоративного мислення, внаслідок чого все більше українських компаній здійснюють вартісно-орієнтоване управління. Показник вартості підприємства все активніше відіграє свою роль в управлінні, оскільки, він  комплексно характеризує стан діяльності підприємства та адекватно відображає його фінансові параметри, економічну ефективність та очікувані перспективи розвитку, виступає орієнтиром, з яким власники та менеджери  узгоджують свої рішення.
Основи теорії управління вартістю та оцінки бізнесу поклали наукові праці ще минулого століття, які давали перші визначення фундаментальних підходів до визначення вартості бізнесу. Варто відзначити серед авторів, що розглядають питання оцінки та управління вартістю бізнесу таких  науковців як  М. Бондар , В. Бівер, Р. Вереккіа, С. Голов, С. Діпіаз, В.Диба, С.Дегьга, В. Жук, Р. Екклз, С. Котарі, Р.Костирко, М.Корягін, В. Костюченко,  М. Корінько, Куцик П, О.Лаговська, В. Ландсман, Б. Лев, Дж. Ольсон, С. Пенманн, Б. Пешеро, І.Плікус, М. Пушкар, К.Редченко, К. Ферріс, Н. Хамфрі,  І. Яремко  та ін.  Вченими зроблено певний внесок у розробку теоретичних, організаційних та методичних питань щодо  обліку і аналізу вартості підприємства.
Оцінка сучасних публікацій та опитування керівників та власників підприємств свідчить про те, що проблема формування й оцінки вартості підприємства (оцінки бізнесу) в межах концепції управління вартістю стає дедалі актуальнішою, а її практична значущість стрімко зростає.
Тому нашою метою є привернення уваги  фахівців у сфері бухгалтерського обліку до необхідності вирішення завдань, пов’язаних з визначенням вартості підприємства, яка зможе застосовуватися внутрішніми користувачами інформації для оцінювання вартості, а також при формуванні інформації, яка повинна надаватися системою бухгалтерського обліку  зовнішнім користувачам про величину вартості підприємства для прийняття ними відповідних рішень.
Зміну методології обліку необхідно починати з врахуванням загальноприйнятих підходів до розуміння категорії “вартість”, що сформувалась в результаті тривалого еволюційного процесу під впливом різних економічних шкіл.
Вивчення наукової літератури свідчить про те, що методичні підходи до визначення поняття «вартість» є різними.  Нам імпонують результати, отримані М.В. Корягіним [3]. Автор  пропонує розглядати поняття «вартість підприємства» як об’єктивну величину, яка встановлюється у відповідний час і в певному просторі, за якою може бути здійснена угода купівлі-продажу на активному ринку, що розраховується на підставі сукупного використання облікової та ринкової інформації [3, с.65].
Важливо розуміти, що вартість - не є здійсненим фактом, який традиційно відображають у фінансовому обліку, а є одночасно вираженням цінності, понесених витрат, ціни власності підприємства в конкретний момент часу відповідно до обраного методу оцінки, що зумовлює наявність певного елементу суб’єктивізму.
ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) є компанією-лідером з промислового виробництва курятини в Україні з найбільшою часткою ринку та високою впізнаванністю бренду її продукції.
Оскільки вартість підприємства є комплексним показником, що характеризує як внутрішній стан підприємства, так і вплив на нього зовнішніх чинників, то нами були узагальнені основні види факторів генерування / руйнування вартості, які впливають на вартість МХП, це внутрішні та зовнішні. Завданням залишається вибір підходів до їх врахування у системі бухгалтерського обліку.
Дослідивши основні показники ефективності роботи МХП, які були представлені на їх офіційному сайті, ми дійшли висновку, що найпростішим для МХП є майновий метод. Особливої уваги потребують такі ресурсів підприємства як інтелектуальні активи, бренд, людський капітал. У балансі МХП  також не враховано як активи НДДКР, навченість персоналу, хоча ці ресурси приносять дохід їх не беруть до уваги при розрахунку величини прибутку. Виникають складності в оцінці синергетичного ефекту від об’єднання ресурсів компанії. Для  МХП рекомендовано використання в системі обліку концепції EVA, яка сприяє відображенню повної вартості Компанії.
Актуальною залишається методика формування нових форм звітності, в яких би відображалась інформація про збільшення/зменшення вартості підприємств. Оприлюднена облікова інформації про вартість підприємства сприятиме гармонізації економічних інтереси стейкхолдерів. Певні кроки у цьому напрямку реалізовано у Звіті про сталий розвиток МХП.
Удосконалення методологічного інструментарію для оцінки нефінансових показників на основі ризиків та можливостей компанії, встановлення їх зв’язку з вартістю бізнесу дозволить виявляти тенденції у зміні вартості компанії, а отже покращить якість інформаційно-облікового ресурсу системи бухгалтерського обліку для управління вартістю підприємства. Подальші дослідження будуть зосереджені на організації та методології процесу формування форм стратегічної звітності об’єднаного бізнесу, звітності про додану вартість за сегментами з використанням програмних продуктів, удосконаленні процесу розвитку професійних знань майбутніх бухгалтерів для формування їх  професійного судження.
Список використаних інформаційних джерел:
1.Жук В.М. Бухгалтерський облік: шляхи вирішення проблем практики і науки: Монографія / В.М. Жук. – К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2012. – 454с., 2. Диба В.М. Облік і аналіз нематеріальних активів в умовах інституційних змін : теорія і методологія : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктор. екон. наук: спец. 08.00.09 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)» /  Диба В’ячеслав Михайлович – К., 2017. – 34 с., 3. Корягін М.В. Бухгалтерський облік у системі управління вартістю підприємства: теоретико-методологічні концепції [Текст] : монографія / М.В. Корягін. – Львів: ЛКА, 2012. – 389 с., 4. Костирко Р.О. Комплексна оцінка вартості підприємства: монографія / Р.О. Костирко, Н.В. Тертична, В.О. Шевчук; [за заг. ред. д-ра екон. наук, академіка НАН України М. Г. Чумаченка]. – 2–ге вид., перероб. і доп. – Х.: Фактор, 2008. – 278 с., 5.  Лаговська  О.А. Обліково-аналітичне забезпечення вартісно-орієнтованого управління: теорія та методологія / О.А. Лаговська. – Житомир: ЖДТУ, 2013.– 2012. – 676 с., 6. Плікус І.Й. Концепція вартісно-орієнтованого управління та можливості її використання при обгрунтуванні доцільності санації підприємств / І. Й. Плікус // Фінанси України. — 2011. — № 1. —  С. 108— 121.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ Empty Re: Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 8:48 pm

Авторами проведено дослідження проблеми формування й оцінки вартості підприємства та методів її визначення.
Нам імпонує думка авторів, що вартість є одночасно вираженням цінності, понесених витрат, ціни власності підприємства в конкретний момент часу відповідно до обраного методу оцінки. Є достатньо обґрунтованими пропозиції авторів щодо відображення у звітності інформації про збільшення/зменшення вартості підприємств.
Однак, з тексту тез не зрозуміло, вартість підприємства та вартість бізнесу, це ідентичні поняття чи між ними є різниця.

Прохар Н.В.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Карпенко Є.А. ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІК ОПЛАТИ ПРАЦІ ЧЛЕНІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ
» Андрієвський І.В., Карпенко О.В. МЕТОДИ ОЦІНКИ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ТА ІХ ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ
» Собчук Н.В., Чаплінська А.А. РОЛЬ БУХГАЛЕТРСЬКОГО ОБЛІКУ В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
» Кисельова В. А., Корна О.С., Шмигленко О. Г., Подольська В.О. ЧИ ПОТРІБНА НЕФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ?
» Котробай Г.А., Карпенко Є.А. ЕВОЛЮЦІЯ КАПІТАЛУ ЯК ОБЛІКОВОЇ КАТЕГОРІЇ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі