Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ

Перейти донизу

Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ Empty Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ

Повідомлення автор Admin Пн Квіт 24, 2017 11:53 pm

ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ
Самбурська Н. І.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту,
к. е. н.

Залучення іноземних інвестицій є невід’ємною частиною розвитку національної економіки України, сприяючи її входженню у глобальне бізнес-середовище та підвищуючи інвестиційну привабливість внутрішнього ринку. Про важливість дослідження свідчать дані Державної служби статистики України, а саме: знижується частка прямих іноземних інвестицій з країн світу в економіку України з 53 704,0 млн дол. США у 2014 р. до 36 154,5 млн дол. США у 2016 р, тобто на 32,68%.[1] При цьому частка прямих іноземних інвестицій з країн ЄС в економіку України знизилася на 0,8% [1]. Це пов’язано як з політичною ситуацією, так і зі зниженням репутації України як партнера на зовнішньому ринку. Залучення коштів іноземних інвесторів може бути реалізовано тільки за умови повної довіри і співпраці між учасниками інвестиційного процесу, забезпечення їх оперативною та достовірною інформацією, яку формують у системі бухгалтерського обліку.
Зважаючи на специфіку та складність обліку іноземних інвестицій за останні роки захищено всього декілька дисертацій, окремі з яких навіть не за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит», зокрема: Cагова С. В. «Облік і аналіз іноземних фінансових інвестицій (на прикладі суб’єктів підприємницької діяльності України)» [2], Прибега І. Є. «Облік і аналіз іноземних інвестицій: методика та організація (на прикладі підприємств швейної промисловості України)» [3], Гончаренко О.О. «Облік і аудит інвестиційної діяльності» [4]. Це підтверджує своєчасність і актуальність дослідження у цьому напрямі.
Критичний аналіз дисертацій та інших наукових робіт дало можливість виділити низку проблем та узагальнити їх за групами: правові, економічні та облікові [2-4]: При цьому основними недоліками правового забезпечення іноземного інвестування в Україні можна визначити:
- більше 50 законодавчих актів, кількість яких постійно збільшується, та внесення до них постійних змін та доповнень;
- невідповідність нормативно-правої бази щодо управління та стандартів якості до законодавства Європейського союзу;
- суперечливість тлумачення окремих положень нормативних документів;
- значні розбіжності стосовно оплати, переліку необхідних документів для реєстрації та перереєстації іноземних інвестицій;
- складність реєстраційних, ліцензійних, сертифікаційних та митних процедур, тобто бюрократизм та корумпованість органів державної влади.
У контексті групи загальноекономічних проблем, основними чинниками, які негативно впливають на процес іноземного інвестування є:
- відсутність чіткої державної стратегії щодо стимулювання залучення інвестицій;
- відсутність державного захисту інвестицій та гарантій їх повернення;
- значний податковий і адміністративний тиск.
Поряд з політичною та економічною нестабільністю, які стримують приплив іноземних інвестицій в Україну, проблемою є неякісне інформаційне забезпечення інвесторів, основним джерелом якого є дані бухгалтерського обліку. Для цього необхідно вирішити нагальні завдання:
- узгодження податкового законодавства із вимогами міжнародної спільноти;
- необхідність переходу на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку;
- розробка положень щодо документального оформлення прямих іноземних інвестицій;
- удосконалення методики обліку інвестицій іноземних інвесторів.
Це свідчить про складність і дискусійний характер сфери обліку іноземних інвестицій, яка потребує подальших досліджень.

Список використаних інформаційних джерел
Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності України [cтат. збірник] /Державна служба статистики України, 2016р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
Cагова С. В. Облік і аналіз іноземних фінансових інвестицій (на прикладі суб’єктів підприємницької діяльності України): автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / С. В. Сагова ; Київський нац. економ. ун-т ім. В. Гетьмана. – К., 2006. – 23 с.
Прибега І. Є. Облік і аналіз іноземних інвестицій: методика та організація (на прикладі підприємств швейної промисловості України): автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / І. Є. Прибега ; Терноп. нац. екон. ун-т. – Т., 2000. – 17 с.
Гончаренко О.О. Облік і аудит інвестиційної діяльності автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Гончаренко ; Київський нац. економ. ун-т ім. В. Гетьмана. – К., 2005. – 26 с

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ Empty Re: Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ

Повідомлення автор Admin Ср Травень 10, 2017 8:07 pm

Автор абсолютно слушно підкреслює нагальність вирішення цілої низки питань, пов’язаних із методикою обліку іноземних інвестицій. Ця проблема набагато ширша. Необхідність удосконалення обліку виникає, коли наявна інформаційна потреба споживачів інформації. За Індексом економічної свободи 2017 року, визначеним The Heritage Foundation та The Wall Street Journal, свобода інвестиційного клімату оцінено експертами лише на 25%. Конфлікт з Росією заважає торгівлі та вільному безпечному руху інвестиційних потоків. Інтенсивність реформ в Україні направлена на створення сприятливого інвестиційного клімату. З часом, ми відчуємо їхню дієвість. Це стане рушійною силою для всебічного удосконалення обліку іноземних інвестицій в України за національними і міжнародними стандартами.

Соболь Г.О.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Безсмертна О.В., Самбурська Н.І. ПРОБЛЕМИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПИЄМСТВАХ
» Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ
» Самбурська Н. І., Зубенко А. В. СВІТОВІ МОДЕЛІ ОБЛІКУ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК
» Корнійчук О.О., Михасик О.Д. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
» Вовк М., Самбурська Н. І. ВПЛИВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ОРГАНІЗАЦІЮ ОБЛІКУ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі