Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Перейти донизу

Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Empty Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Повідомлення автор Admin Пн Квіт 24, 2017 12:08 am

КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Л.І.Жидєєва, к.е.н, доцент
К. Пінаєва, студентка
Університет державної фіскальної
служби України, м. Ірпінь

    Ефективне управління господарською діяльністю підприємства передбачає створення належного інформаційного забезпечення, що є об’єктивною основою при формуванні якісної системи управління, спрямованої на досягнення стабільного фінансового стану. Одним з ключових показників підприємства, що визначає ефективність його діяльності є фінансовий результат. А тому, беззаперечно, в пріоритеті діяльність управлінського персоналу  повинна бути спрямована на генерування достовірної та об’єктивної інформації щодо формування фінансових результатів не тільки в цілому по підприємству, а спрямована в першу чергу на формування їх за різними видами діяльності.
    Враховуючи наявність у наукові літературі різних підходів щодо трактувань економічних термінів, одним із яких є «фінансовий результат», а також проведення класифікації за рядом ознак для організації та методики їх обліку, гостро постає проблема визначення класифікаційних ознак та проведення класифікації фінансових результатів.
    Проблема класифікації фінансових результатів досліджена у значній кількості наукових праць, проте остаточно не вирішена. Наприклад, економічний термін «нерозподіленого» прибутку слід чітко вирізняти з-поміж термінів «балансовий», «валовий» та «загальний» прибуток. Останніми роками, суперечності стосовно класифікації фінансових результатів усе більше пов’язані з розвитком економічних теорій, зміною методології обліку після введення Національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
    Так, Ночовна Ю.О, Прохар Н.В. зазначили, що «Реформування бухгалтерського обліку в цілому та обліку доходів, витрат і фінансових результатів зокрема торкнулося не тільки термінології, а й порядку визнання доходів і витрат, їх оцінки, класифікації, накопичення на рахунках, закриття на фінансові результати, формування та розподілу прибутку [1]».  
Визначаючи фінансові результати як різницю між доходами за видами діяльності та відповідними витратами, наближує керівництво суб’єкта господарювання до задоволення як інформаційних потреб користувачів, так і полегшує вибір відповідних методів їх обліку, контролю, аналізу, детального планування та прийняття відповідних управлінських рішень.
Розробка класифікаційних ознак для обліку фінансових результатів підприємства сприятиме зростанню ефективності організації аналітичного та синтетичного обліку та забезпечить правильність розрахунку фінансового результату. Враховуючи, що класифікація повинна відповідати, як мінімум, двом постулатам: перший – вона має бути теоретично обґрунтованою; другий – застосування її на практиці визначається необхідністю [2].
    Необхідно зазначити, що найбільш інформативною є класифікація фінансових результатів залежно від джерел формування, а саме від видів діяльності: операційної (основної та іншої операційної за видами), інвестиційної та фінансової. При цьому, необхідно деталізувати, як доходи, так і витрати у розрізі субрахунків до рахунків 71, 72, 73, 74 та відповідних витрат за субрахунками до рахунків 94, 95, 96, 97, провівши порівняння між собою відповідних доходів і витрат і визначивши фінансовий результат.  
Також доцільно використовувати класифікацію за періодами формування, що дасть можливість розмежувати господарські операції у часі та просторі та дасть можливість достовірного визначення фінансових результатів з врахуванням витрат які відносяться до попередніх періодів. До них необхідно віднести ряд витрат пов’язаних з виплатами за результатами року, які включають до операційних витрат (інші витрати операційної діяльності).
    Враховуючи, один із принципів бухгалтерського обліку, - автоматичність, - поділ фінансових результатів за способом використання надасть змогу розділити прибуток, який використовується для розвитку підприємства та економічну вигоду власника. Необхідно при розподілі прибутку формувати не тільки резервний капітал, виплату дивідендів, а й формувати фонди розвитку та матеріального заохочення за рахунок яких буде нараховуватись витрати які будуть відноситись до попередніх періодів, а також дадуть можливість розвитку діяльності в наступних періодах. Таким чином виникне можливість більш достовірного розподілу фінансових результатів і ефективного управління підприємством.  
    Наведений перелік класифікаційних ознак надасть змогу систематизувати та згрупувати дані про доходи, витрати та фінансові результати підприємства, що підвищить результативність та інформативність фінансово - господарської діяльності підприємства. Також, розробка спеціальних регістрів – аналітичних відомостей з бухгалтерського обліку фінансові результати за видами діяльності та в розрізі видів доходів і витрат прискорить як інформаційне забезпечення та контроль, так і узагальнення облікової інформації з метою задоволення інформаційних потреб різних користувачів.
Список використаних  інформаційних джерел:
    Прохар Н.В. Облік доходів, витрат і фінансових результатів: проблеми теорії та практики: [монографія] / Н.В. Прохар, Ю.О. Ночовна. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2011. –257 с.
Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність: навчальний посібник / Ф.Ф. Бутинець, Н.М. Малюга. – Житомир: ПП «Рута», 2001. – 512 с.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Empty Re: Жидєєва Л.І., Пінаєва К. КЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ АНАЛІТИЧНОСТІ ДАНИХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 8:31 pm

Автори звертають увагу на суперечності в облікових та економічних підходах до трактування категорій фінансових результатів та недосконалість їх класифікації в системі бухгалтерського обліку.
Пропонується удосконалити класифікацію фінансових результатів за видами діяльності, за періодами їх формування та розподіл прибутку.
На нашу думку, дане дослідження є дещо однобоким. Автори керувалися потребами інформативності бухгалтерської інформації залежно від потреб управління, що призведе до надмірної деталізації і ускладнення облікового процесу. Проте, не були враховані потреби спрощення обліку і практичної потреби в надмірній деталізації даних.

Деньга С.М.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Макаренко І.О. ЗВІТНІСТЬ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ: У ПОШУКАХ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ
» Коротаєва І.Р., Тесленко Т.І. РОЛЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ
» Корнійчук О.О., Михасик О.Д. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
» Сіренко І.О., Ігнатенко Т.В. ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ
» Карпенко О. В., Шмигленко О. Г. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАРТІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі