Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ

Перейти донизу

Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ Empty Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ

Повідомлення автор Admin Нд Квіт 23, 2017 6:56 pm

НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ

Чижевська Л.В.
Житомирський державний технологічний університет,
професор кафедри обліку і аудиту,
доктор економічних наук, професор
Кулик В.А.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту,
кандидат економічних наук, доцент

    Центральною ланкою в системі управління на державному та корпоративному рівнях є передбачення та наукове прогнозування. Передбачення — це форма активної діяльності свідомості, яка дає людині можливість знати або припускати те, що має виникнути, статися. З цієї причини передбачення можна визначити також як пізнання майбутнього на основі минулого та сучасного. Наукове передбачення здійснюється в межах науки або за її допомогою і спирається на пізнання закономірностей поточних процесів, однією із форм наукового передбачення є прогнозування.
    Враховуючи важливість наукового передбачення при визначенні подальших напрямів розвитку економічних процесів та явищ, та бухгалтерського обліку, зокрема, нами було проведено дослідження наукових робіт та науково-практичних публікацій з метою виявлення у них прогнозної інформації щодо еволюції бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту.
Інформаційною базою дослідження були автореферати дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.09 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит  (за видами економічної діяльності)» за 2000-2015 рр. та міжнародні науково-практичні періодичні видання.
    Досліджуючи наукові дослідження 2000-2010 рр. (N=49) нами були виявлені наступні тенденції розвитку бухгалтерського обліку, що визначалися вченими:
щодо подальшої регламентації обліку, аналізу, контролю: 1) гармонізація національної системи бухгалтерського обліку відповідно до міжнародних стандартів; 2) посилення ефективної взаємодії макро- та мікро- обліку; 3) законодавча регламентації облікової політики підприємства; 4) подальша регламентація внутрішнього контролю;
щодо розвитку теорії та методології обліку, аналізу та контролю: 1) доповнення переліку об’єктів бухгалтерського обліку; 2) подальша трансформація методології бухгалтерського обліку; 3) застосування міждисциплінарного підходу у наукових дослідженнях з обліку, аналізу та контролю; 4) застосування нефінансових (якісних) показників з метою визначення достовірної оцінки облікової інформації; 5) подальший розвиток соціальної функції обліку;
щодо удосконалення обліку, аналізу та контролю у межах суб’єкта господарювання: 1) запровадження комплексної комп’ютеризації обліку (контролю, аналізу) окремими суб’єктами господарювання; 2) посилення уваги до процесу організації роботи облікового персоналу; 3) впровадження управлінського обліку значною кількістю суб’єктів господарювання;
щодо розвитку бухгалтерської професії та професійної освіти: 1) приведення професійної бухгалтерської освіти до вимог світового співтовариства; 2) посилення ролі бухгалтерського обліку (аудиту) як професійної діяльності.
    Майже всі роботи містять прогнози розвитку щодо основних видів, передумов та принципів обліку, аналізу, контролю та аудиту та включають пропозиції щодо удосконалення чинної нормативної бази відповідно до міжнародних вимог. У роботах обґрунтовується необхідність використання у найближчому майбутньому комп’ютерних технологій для автоматизації облікового процесу в межах окремого підприємства чи груп підприємств та (або) для здійснення аналітичних процедур, проведенні перевірок. На підставі викладеного можна зазначити, що частина проблем, окреслених вченими були вирішені із використанням запропонованих авторами рішень; частина – втратили свою актуальність, окремі проблеми залишилися актуальними та можуть бути розвинені у майбутніх дослідженнях.
    Тенденції розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та контролю в Україні, визначені вченими після 2010 року (N=24) наступні: впровадження у систему обліку нових об’єктів; суцільне застосування комп’ютерних програм для ведення обліку, контролю, аналізу в умовах використання локальних та глобальних комп’ютерних мереж; подальша інтеграція обліку у систему управління; посилення взаємодії макро- та мікро- обліку; підвищення ролі та значення системи контролю на підприємствах різних галузей; посилення уваги до процесу організації роботи облікового персоналу; продовження застосування в обліку нефінансових показників; гармонізація національної системи бухгалтерського обліку відповідно до міжнародних стандартів; використання електронного бізнесу як способу диверсифікації діяльності господарюючих об’єктів; подальше удосконалення методики обліку на підприємствах електронної торгівлі; використання системи електронного документообігу усіма суб’єктами економіки.
    Огляд тематики досліджень у галузі бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту у відомих світових періодичних виданнях (Accounting Review (USA);.  Accounting Horizons (USA);  Business Finance Accounting (UK)) за 2015 рік (N=111), дозволив виявити наступні тенденції: розширення переліку аудиторських процедур, особливо в контексті нових об’єктів обліку; використання міжнародних стандартів для розкриття інформації щодо «нових» об’єктів обліку; підвищення ролі облікових інструментів у процесі управління доходами; поява нових об’єктів обліку; розширення переліку аналітичних процедур, що використовуються для оцінки ризиковості бізнесу; посилення уваги до процесу організації роботи облікового персоналу; посилення значимості якості облікових даних при визначенні кредитного рейтингу підприємства та вартості його капіталу; поява нових видів економічних злочинів та необхідність їх попередження; посилення ролі та значення внутрішнього контрою в системі управління; трансформація принципу консерватизму в контексті глобалізаційних змін; розробка методик обліку, що використовуються некомерційними організаціями; реформування системи професійної освіти у світлі підвищення вимог роботодавців до фахівців, які працюють у сфері обліку та аудиту; подальша стандартизація бухгалтерського обліку та аудиту; посилення впливу фінансових корпорацій на державне регулювання обліку (корпоративне лобіювання).
Отже, вченими-обліковцями у найближчому майбутньому передбачається «лавиноподібний» ріст економічної інформації, у тому числі, облікової; інтеграція вітчизняної облікової системи у міжнародну; повна автоматизація облікової процесу та процесу представлення інформації користувачам у цифровому суспільстві. На підставі вказаних передбачень та прогнозів вченими розробляються можливі способи вирішення потенційних проблем, що можуть мати місце у майбутньому або способи їх уникнення.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ Empty Re: Чижевська Л.В., Кулик В.А. НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ У ХХІ СТОЛІТТІ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 8:59 pm

На думку авторів, у найближчому майбутньому передбачається «лавиноподібний» ріст економічної інформації, у тому числі й облікової, що потребує її стандартизації з метою однозначного сприйняття та розуміння різними користувачами, представлення її у цифровому вигляді, удосконалення контрольних та аналітичних процедур з метою попередження економічних злочинів, шахрайства та банкрутства. Цим і визначаються перспективи подальшого розвитку бухгалтерського обліку в Україні та світі у ХХІ столітті.
З огляду на це авторами досліджено останні наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених та узагальнено загальні тенденції еволюції бухгалтерського обліку, контролю та аналізу в майбутньому. Вони стосуються подальшої регламентації та стандартизації, розвитку теорії та методології, удосконалення організації та методики обліку в межах конкретного підприємства та стосовно нових об’єктів, повної автоматизації облікового процесу та розвитку професійної освіти й професії бухгалтера.

Ночовна Ю.О.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Корнійчук О.О., Михасик О.Д. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
» Самбурська Н. І. ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ
» Макаренко І.О. ЗВІТНІСТЬ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ: У ПОШУКАХ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ
» Прихожа А.О., Кулик В.А. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
» Кисельова В.А., Ночовна Ю.О. ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА МСФЗ В УКРАЇНІ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі