Конференція "БОВУП", Полтава, ПУЕТ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ

Перейти донизу

Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ Empty Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ

Повідомлення автор Admin Нд Квіт 23, 2017 10:23 pm

ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ

Марченко  К.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»
студентка
спеціальності 071 «Облік і оподаткування»

Прохар Н.В.
Вищий навчальний заклад Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, к. е. н.
науковий керівник

    Фінансова звітність є заключним етапом облікового циклу підприємства, що складається на підставі даних бухгалтерського обліку для задоволення інформаційних потреб різних категорій користувачів. Саме тому порядок складання фінансової звітності підприємствами всіх форм власності, видів та масштабів діяльності є актуальним та потребує вдосконалення в контексті орієнтації на Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку й фінансової звітності. Малий бізнес в Україні є одним з найважливіших сегментів ринкової інфраструктури і сприяє підвищенню зайнятості населення, створенню і нарощенню національного продукту країни, тому звітність таких суб’єктів господарювання має містити повну й  достовірну формацію для прийняття управлінських рішень.
    Особливості складання фінансової звітності суб’єктів малого підприємництва досліджені в працях зарубіжних вчених-економістів, серед яких П.С. Безруких, К. Друрі, Ч. Хорнгрен, Дж. Фостер та інші та вітчизняних вчених, а саме Ф.Ф. Бутинця, Ю.А. Вериги, С.Ф. Голова, С.І. Головацької, Л.М. Кіндрацької, Г.Г. Кірейцева, О.А. Полянської, В.О. Шевчука, О.М. Чабанюк та інших.
    В останні роки відбулися зміни в нормативно-правовій базі щодо регулювання бухгалтерського обліку в Україні, які вплинули на організацію обліку і складання фінансової звітності малими підприємствами. На початку 2013 р. було затверджено Національне П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» [1], відповідно до якого для суб’єктів малого підприємництва встановлено скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, форму і порядок складання яких визначено П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» [2].
    За П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», фінансова звітність малих підприємств включає баланс (ф. №1-м) і звіт про фінансові результати (ф. № 2-м) або баланс (ф. № 1-мс) і звіт про фінансові результати (ф. № 2-мс) (якщо ведеться спрощений бухгалтерський облік доходів і витрат) [2]. Отже, якщо малі підприємства працюють на внутрішньому ринку України без наміру виходу в майбутньому на міжнародні ринки, то вони складають скорочену за показниками фінансову звітність.
    Фінансова звітність малих підприємств зарубіжних країн має певні відмінності, обумовлені соціальними, економічними і політичними чинниками, тому для її уніфікації прийнято Міжнародний стандарт фінансової звітності для малих та середніх підприємств [3].
    Порівняння методичних аспектів складання фінансової звітності малими підприємствами України та зарубіжжя свідчить про їх несуперечливість, оскільки Міжнародні стандарти фінансової звітності були покладені в основу розробки національних П(С)БО. Так, за МСФЗ і П(С)БО метою складання фінансових звітів є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів малого підприємства. У свою чергу, якісними характеристиками фінансової звітності є дохідливість, зрозумілість, доречність та достовірність. У МСФЗ додатково наводиться така якісна характеристика, як суттєвість, що залежить від розміру статті чи помилки, оцінюється за конкретних обставин пропуску чи викривлення інформації. З метою складання фінансової звітності активи, власний капітал, зобов’язання, доходи й витрати визнаються, якщо відповідають ідентичним критеріям вітчизняної та зарубіжної облікової практики.
    Однак, подання малими підприємствами фінансової звітності до фіскальних органів передбачене лише в Україні, що пояснюється фіскальною спрямованістю економічної політики держави. Поелементний склад фінансової звітності малих підприємств України та зарубіжжя наведено в табл. 1.
    Дослідження свідчить, що фінансова звітність малих підприємств за МСФЗ включає п’ять форм, але вони не мають уніфікованого формату. МСФЗ лише містять вимоги щодо мінімального переліку статей фінансової звітності, які повинні містити цифровий матеріал. В Україні формат Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва є затвердженим на законодавчому рівні, а тому не може бути спрощеним, чи, навпаки, доповненим окремими статтями.
Таблиця 1
Елементи фінансової звітності за П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та  МСФЗ для малих та середніх підприємств

Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ Yzaa710

   
Загалом, складання малими підприємствами звітності за міжнародними стандартами є одним із раціональних шляхів удосконалення бухгалтерського обліку, оскільки концепція розробки МСФЗ ґрунтується на створенні єдиних правил ведення обліку та увібрала найкращі характеристики міжнародного досвіду його ведення. Тому МСФЗ можна розцінювати як інструмент глобалізації економіки й світових господарських зв’язків, а також доступу до міжнародних ринків капіталу.
Список використаних інформаційних джерел
    1. Національне П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» (із змінами і доповненнями): Наказ Міністерства фінансів України від 7.02.2013 р. № 73 [Електрон. ресурс]. - Спосіб доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13.
    2. П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (із змінами і доповненнями): Наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2000 р. № 39 [Електрон. ресурс]. - Спосіб доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0161-00.
    3. Міжнародний стандарт фінансової звітності для малих та середніх підприємств від 1.01.2013 р. [Електрон. ресурс]. - Спосіб доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/929_063/page.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ Empty Re: Марченко К., Прохар Н.В. ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ: СПІЛЬНІ ОЗНАКИ Й ВІДМІННОСТІ

Повідомлення автор Admin Чт Травень 11, 2017 9:04 pm

Метою статті є аналіз вивчення методичних аспектів складання фінансової звітності малими підприємствами України та зарубіжжя.
В статті обґрунтовується ідея про те, що складання малими підприємствами звітності за міжнародними стандартами є одним із раціональних шляхів удосконалення бухгалтерського обліку.
Авторами проводиться порівняння елементів фінансової звітності за П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та МСФЗ для малих та середніх підприємств.
На нашу думку, зазначені проблемні аспекти обліку і звітності малих підприємств за МСФЗ потребують подальшого дослідження та обгрунтування.

Пшенична А.Ж.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 134
Дата реєстрації : 06.04.2017

https://bovup-poltava.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Макаренко І.О. ЗВІТНІСТЬ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ: У ПОШУКАХ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ
» Кисельова В. А., Корна О.С., Шмигленко О. Г., Подольська В.О. ЧИ ПОТРІБНА НЕФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ?
» Корна О.С., Ночовна Ю.О. ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
» Синякова А.В., Вишневська О.М. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ, ОБЛІК ВИТРАТ І СИСТЕМИ КАЛЬКУЛЮВАННЯ
» Мілька А.І., Ночовна Ю.О. ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЛІКОВА МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі